Mazury zagłębie jachtów

25 lutego 2019
©surfmedia - stock.adobe.com
©surfmedia – stock.adobe.com

Kto lubi wypoczywać na Mazurach, chciałby kiedykolwiek spędzić trochę czasu na wyczarterowanym jachcie. Wiadomo, dla wielu z nas kupno jachtu jest ze względów finansowych niemożliwe, ale wyczarterowanie takiego cudeńka to już zupełnie inny temat. Cóż za fantastyczne wakacje, kiedy dzień lub dwa można spędzić na wypożyczonej łodzi.

Co musisz wiedzieć o Mazurach

Mazury to zagłębie jachtów, każda miejscowość wypoczynkowa ma w swojej ofercie wypożyczalnie takiego sprzętu. Jednym z najbardziej znanych miejsc na Mazurach, które udostępnia jachty do wyczarterowania to oczywiście Mikołajki, ale w dzisiejszych czasach jacht można wypożyczyć praktycznie w każdej miejscowości. 

Giżycko, Węgorzewo, Augustów, czy Ruciane Nida to miasta, gdzie z pewnością nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem jachtu. Wystarczy zajrzeć do jakiegokolwiek portu, gdzie jachty tłoczą się przy brzegu niczym samochody na parkingu przed supermarketem w godzinach szczytu. Jachty małe, jachty duże, mniej lub bardziej komfortowe, ze sternikiem, czy bez sternika, każdy znajdzie coś dla siebie, każdy ma szanse na przygodę. Rozpiętość cen w cenniku jest dość duża, a wszystko zależy oczywiście głównie od wielkości i komfortu jachtu oraz czasu czarterowania.

Firmy na Mazurach, które wypożyczają jachty, prześcigają się w ofertach, kuszą i zachęcają do wypożyczenia, a chętnych z pewnością nie brakuje. Przeciętnego Kowalskiego cennik może niejednokrotnie odstraszyć, ale chęć spędzenia kilku godzin na luksusowym jachcie jest czasami nie do odparcia. Kiedy raz już człowiek zdobędzie się na takie szaleństwo, z pewnością złapie bakcyla i będzie chciał ponownie spędzić niezwykły czas na jachcie. Niezapomniane emocje, fantastyczny wypoczynek, piękne słońce i wiatr we włosach – czyż nie tak wyobrażamy sobie wakacje?

Artykuł nadesłany przez LIK Czarter

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.